Témata

Inovace

Samotná Inovační laboratoř není tematicky ohraničena. Musí jít ale o produkt nebo službu, abychom se mohli bavit např. o byznys modelu/udržitelnosti.

Nemusíte mít ale do začátku nápad! Buď něco vymyslíte na startu semestru nebo se k někomu přidáte. Žádný problém.

Většina studentů volí společenské nebo environmentální problémy, které osobně vnímají jako důležité k řešení. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se např. na cíle udržitelného rozvoje.

V rámci semestru ale nemusíte změnit celý svět! Vyberte si pro sebe vhodnou výzvu, na které se toho dost naučíte (tzn. mimo komfortní zónu), ale nikoliv zcela nezvládnutelnou. Lokální projekt je v pořádku! Forbes je výloha, ne návod na život.

Některým tématům chceme dát nicméně v dalších letech větší prostor vzhledem k vlastním preferencím a nastavení Kampusu Hybernská. Nebudeme je preferovat, ale zvládneme vás v nich lépe podpořit.

Umělá inteligence

Vedoucí: Yeva Prysiazhniuk

Ať už jde o práci s daty, obrázky nebo komunikaci s digitálními lidmi, umělá inteligence bude ovlivňovat naše životy čím dál více. Nechceme se zaměřovat na její programování nebo hluboké pochopení, ale dovednost ji použít k řešení problémů.

Kurzy:
Elements of AI – Úvod do umělé inteligence

Longevity

Vedoucí: Veronika Haissingerová

Více o longevity zde.

Systémové myšlení

Vedoucí: Bára Novosadová

Sociální inovace znamenají zásah do komplexního systému – naší společnosti. Potřebujeme chápat, jak probíhají takové změny a jak jich efektivně dosáhnout.

Připravujeme:
– Map the System

Média

V Kampusu Hybernská plánujeme vybavení studia pro podcasty a jiné druhy mediálních výstupů. Pokud se tedy chcete pustit do vlastního pořadu, s námi to půjde lépe.

Aktuálně experimentujeme v rámci projektového semináře právě s podcasty.

Vesmír

Vedoucí: Jan Veselý

ESA je v Praze a rozrůstá se.

Ekologie

Studenti přicházejí sami často s projekty environmentálními. V Kampusu Hybernská navíc je Cirkulární dílna, Půjčovna věcí a sídlí zde i INCIEN.