Příležitosti

Přidejte se k nám a rozvíjejte svoje kompetence skrz realizaci projektů, kterými se pak můžete pochlubit nejen babičce, ale hlavně při pohovoru do svého vysněného zaměstnání!

V Inovační laboratoři Univerzity Karlovy máme:
– skvělý tým a kvalitní obsah
– kontakty na lidi z firem, neziskovek, studenty a samozřejmě z univerzity
– možnost získávat finanční podporu z grantů i sponzorství od firem
– jasné zaměření na rozvoj studenta v praktických dovednostech
– silnou vizi realizace ekosystému celoživotního praktického vzdělávání

Aktuální příležitosti (aktualizace k 16. 2. 2022):

IoT laboratoř Revival

Web: https://iotlaborator.gitbook.io/iot-wiki-public/

IoT laboratoř je neziskový projekt zaměřený na probouzeních nových tvůrců. Utrpěl však covidem drsnou ránu, z rozjetých 8 škol je pouze na 2 aktivních. Přidejte se k Janu Loudovi (IBM) a pomozte dostat tento program pro střední školy znovu na nohy pod patronací Inovační laboratoře Univerzity Karlovy!

Do budoucna bude skvělé tento kurz převést i do podoby kurzu pro budoucí učitele a vybudovat zázemí se zařízeními v prostorách Inovační laboratoře.

Co je potřeba pokrýt:
– marketing (zejména napojování na školy)
– spolutvorba obsahu (jak netechnických materiálů, tak i těch na IoT zaměřených)
– vymýšlení, co dál, rozvíjet program
– učit a přednášet na školách
– hledání partnerů, fundraising
– koordinaci (team leader)
Jan Louda zůstane v roli „produkťáka“, tj. bude mít finální zodpovědnost za směřování a design programu.

Changemakeři na Univerzitě Karlově

V podpoře „hybatelů změn“ bychom rádi byli ještě silnější!

S Radem Pittnerem z Ashoky se bavíme o tom, jak dostat víc to téma „changemakers“ víc mezi studenty i do univerzity jako takové – tady je potenciál pro studenty směřující do marketingu, sociálních inovací, event managementu aj. Mimochodem, od Ashoky je třeba i Changemaker Index, tak zjistěte, jací jste changemakeři vy: https://cmi.ashoka.org/

Pro absolventy kurzu Rozjeď projekt aktuálně Ondřej Mrkus testuje i další kontinuální podporu, pracovní název má Posilovna pro changemakery. Obsahem je společné setkávání (ála Mastermind), možnosti ovšem mnohem větší – mentoring, workshopy atd.

Před covidem jsme pořádali živé Snídaně changemakerů. Dost rádi bychom to resuscitovali v Kampusu Hybernská! Komunitu si neseme z historie. V Kampusu Hybernská máme pěkné zázemí v kavárně. Takže příležitost pro budoucí evenťáky, komunitní manažery aj. a pěkná šance se poznat se skvělými lidmi, kterým záleží na světě, ve kterém žijeme!

Rozjeďte Rozjeď projekt!

Tato příležitost je omezená pouze na absolventy kurzu, kteří to s námi zažili.

Náš aktuálně nejviditelnější kurz by si zasloužil více energie! Paralelně více časových oken, stabilní online variantu, anglicky pro zahraniční studenty… Ale to už nezvládneme my, to potřebuje tým akčních studentů, kteří si to vezmou za své. Samozřejmě stále s námi, ale mnohde už i samostatně.

Superhuman Resources

Máte zájem o HR? Ale rádi byste to vzali za trochu modernější konec (ale bez ztráty člověka jako takového)?

V rámci budované „studentské tréninkové agentury“ kriticky potřebujeme právě tuto podpůrnou funkci – vlastní HR podporu. Od recruitmentu, přes vzdělávání a rozvoj, kariérko atd.

Kampus Hybernská jako otevřený virtuální svět – METAVERSE

Rezervováno – multimediální projekt (Studia nových médií).

Pořádně nevíme, jak ty nové virtuální světy vlastně fungují, jestli jsou k něčemu dobré nebo jak s nimi můžeme naložit… Ale zatraceně nás láká je prozkoumat!

Máte odvahu vzít si téma metaversu do rukou a probádat, jak by mohlo posloužit nejen skvělému multifunkčnímu ekosystému Kampusu Hybernská, ale třeba celé Univerzitě Karlově?

Očekávaným výstupem vaší práce je několik pokusů/prototypů využití různých virtuálních světů a jejich prezentace lidem v Kampusu Hybernská. A pokud přijdeme na něco skvělého, možná nás čeká i další spolupráce.

Micro-credentials

Potřebujeme prozkoumat, pochopit a aplikovat toto téma do našich vzdělávacích aktivit.

XR Leaders na UK

Pro top managery existuje toto: https://www.xrleaders.cz/

Co je v oblasti virtuální reality pro studenty? Pro učitele? Pro budoucí učitele?

AI UK komunita

Umělá inteligence není záležitost jedné fakulty. Pojďme v Kampusu Hybernská vytvořit komunitu spojující zájemce a kurzy AI všech našich fakult!

Zmapování učení k podnikavosti

V návaznosti na náš kurz a soutěž Map the System a zároveň téma, které nás velmi zajímá, bychom rádi měli zmapovaný systém v ČR, jak jsme na tom vlastně s učením k podnikavosti.

Posilovna pro podcastery

Chceme vybudovat kontinuální podporu pro studenty, kteří chtějí produkovat podcasty! V Kampusu Hybernská je k dispozici studio i několik lidí, kteří se tématu věnují.

Team leaderku už máme: Pavla Chadimová ze Studia nových médií se do posilovny už pouští.

Reportážní týmy

Andrej Farkaš rozjíždí reportáže v Kampusu Hybernská! Příležitost pro lidi, co se chtějí naučit dělat reportáže.

Foresight komunita

Víte, že v Kampusu Hybernská sídlí České priority? A rádi by vytvořili komunitu na toto téma.

DAO

Jsou decentralizované autonomní organizace budoucnost? Nevíme. Ale rádi bychom se s tímto tématem seznámili v praxi.

V síti Red Button vykvetl nápad zkusit to na téma dobročinnosti a udělat „Charity DAO“. Chcete to zkusit rozjet?

Product Management

Téma produktového managementu na univerzitách stále ještě není běžné. V ČR je toto téma přitom obzvláště silné – vezměte si jenom úspěch https://www.productboard.com/.

Pojďme to změnit a udělejme praktické vzdělávání pro produkťáky!

Esporty na univerzitě?

Analogicky ke sportu by se univerzita mohla postavit i k esportu.

Vnímáme, že na základě her lze učit spolupráci v týmech, vedení, komunikaci atd. A esporty můžou fungovat jako skvělý „nosič“ pro některé studenty pro svoji zábavnost.

Vesmír!

Díky rozvoji vesmírných programů se nám cesty do vesmíru opět o něco přibližují. Hlavní pozornost je ale stále na technologie. Nás zajímají i ty další oblasti – vesmírná turistika, možnosti rozvoje vesmírné civilizace i ekologická zátěž s tím spojená.

Brain-Computer Interface

O Neuralinku jste už asi slyšeli. Chtěli byste to studovat? A kde? Je to tak mezioborové téma, že to vlastně nikde u nás nevypadá pokryté. Je tady určitě prostor s něčím zajímavým přijít!

Lékař 2.0

Máme čím dál víc dostupných zařízení poskytujících zajímavá data. Můžeme si udělat DNA testy. Máme přístup k nekonečnému množství informací. Ale potřebujeme doktora parťáka, který se na to podívá a skrz svoje zkušenosti a znalosti nám pomůže v cestě ke zdraví, místo toho, aby se nám vysmál do obličeje. Nemusí to být hned aktivní biohacker, ale hlavně by měl mít přehled, co je relevantní a co je nesmysl.