Letní semestr 2020/2021

Od 18. 1. do 14. 2. se hlaste do 6. běhu Inovační laboratoře! V SISu nás najdete pod kódem TVOL0006 (CPPT).

27. 1. 2021 10.00-11.00 – přijďte na online setkání Studenti UK – nakopněte Prahu s Inovační laboratoří i podruhé!

Covid-19 nás nezastaví. Už dva semestry zvládáme online, zvládneme i další. A když to půjde, tak se uvidíme osobně v Kampusu Hybernská.

Před začátkem semestru

Ještě před startem semestru jste se mohli zúčastnit několika partnerských hackathonů, International Hackathon – Warsaw University nebo Robothonu. Chcete-li navázat na svoji práci na nich, je tento kurz ideální příležitostí.

Naši studenti již několikrát zvítězili v soutěžích, chcete-li to také zkusit, tak si podejte přihlášky třeba do Nakopni Prahu (úvodní informační událost zde) nebo v průběhu semestru do The Challenge: Create Shared Value. Více informací: Soutěže.

Průběh semestru

Inkubace – učící se skupiny

Startujeme v týdnu od 15. února 2021. Zatím ještě není daný den a čas v týdnu setkávání, to domluvíme i s vámi, účastníky.

Setkávání v rámci semestru min. 1x týdně naživo nebo online na 2-3 hodiny (podle situace). Tato setkávání slouží ke vzájemnému učení se, pomoc s kontakty a zpětné vazbě. Práce na projektech pak probíhá v týmech mimo tato setkání ve vaší režii.

Samotná Inovační laboratoř není tematicky ohraničena. Musí jít ale o produkt nebo službu, abychom se mohli bavit např. o byznys modelu/udržitelnosti.

Některým tématům chceme dát nicméně v dalších letech větší prostor vzhledem k vlastním preferencím a nastavení Kampusu Hybernská. Nebudeme je preferovat, ale zvládneme vás v nich lépe podpořit.

Možné učící se skupiny:
Obecná (pro jakýkoliv nápad)
Podcasty (vytvoření podcastů souvisejících s UK)
Umělá inteligence (např. pro účastníky Robothonu)
Vzdělávání (např. pro účastníky Edu Hack 2021)
Firemní CSR (v rámci The Challenge Competition)

Více informací o tématech najdete na stránce Témata.

Závěrečné prezentace

Prezentace před veřejností je jedna z podmínek získání zápočtu. Pokud nebudete soutěžit a tedy prezentovat své výsledky v rámci partnerských akcí, zorganizujeme vlastní prezentace a pozveme relevantní hosty.

Reflexe

Skutečně poslední a pravděpodobně nejdůležitější setkání v semestru. Zreflektujete celý svůj zážitek z kurzu a poprosíme vás o zpětnou vazbu. A udělíme zápočty.

Minulé semestry

Představu o průběhu Inovační laboratoře včetně závěrečných prezentací a hodnocení studentů získáte z minulých běhů: Proběhlé semestry.

Další informace

Pokud byste se rádi na cokoliv zeptali, pište na jan@vese.ly nebo položte dotaz ve skupině na Facebooku.