Hackathony

Inovační laboratoř pro Vás hledá zajímavé hackathony a pomáhá v návaznosti na ně nápady posouvat Vaše dál

Hackathony jsou skvělá příležitost, jak zamakat na svém nápadu! Potkáte inspirativní mentory a další super lidi i z mezinárodního prostředí, vyzkoušíte si nové cesty uvažování a rozvinete to, co už máte v hlavě. Hackathony bývají interdisciplinární a znalost programování ve většině případů není podmínkou účasti.

No a co dál s Vaším nápadem? Přijďte do Inovační laboratoře a v kurzu můžete na nápadu dále pracovat. Získáte třeba i posily do týmu, mentoringovou a další podporu.

——————————– Již proběhlo ——————————–

GreenHack – European Sustainablity Hackathon

„Pomozte během 36 hodin najít recept na udržitelnou budoucnost,“ to bylo motto hackathonu GreenHack – největší inovační akce ve střední Evropě na téma udržitelnosti, která se uskutečnila v rámci EU Green Week 2021 ve dnech 11. – 12. června 2021. Výzvy se zaměřily na témata úspora energie, ekologie, bezemisní budoucnost a mnoho dalších.

https://greenhack.eu/

Inovační laboratoř je oficiálním partnerem akce.

Hack2Normal

„Hacking ‚the post-covid times‘ aneb inovace covidem nezabiješ,“ říkají o svém hackathonu organizátoři ze Startup World Cup & Summit. Akce proběhla ve dnech 14. – 16. 5. a zaměřila se na témata vzdělávání, zdravotní péče a ekonomiky a hledání cest, jak jim pomoci v době post/covidové.

Inovační laboratoř je oficiálním partnerem akce.

1. Česko-izraelský hackathon

Víte, že až 40 % dotazovaných studentů zažilo na univerzitách sexuální obtěžování nebo jiné zneužívání, které v mnoha případech vedlo až k nedokončení studia? O domácím násilí se mluví čím dál častěji, ale co násilí na dětech? Nepřátelské prostředí v obou těchto situacích ovlivňuje fyzické i duševní zdraví dětí a studentů/ek, jejich vnímání sebe sama i jejich budoucnost. Přijdete se a pomozte hledat cesty, jak pomoci.

Hackathon pořádala ve dnech 21. – 23. 5. 2021 nevládní organizace Konsent společně se dvěma izraelskými institucemi – Azrieli College and Hadassah Academic College.

https://konsent.cz/

Inovační laboratoř je oficiálním partnerem akce.

Robothon

Robothon byl 36 hodinový hackathon zaměřený na výzvy dnešní doby a způsob, jakým na ně robotika může reagovat. Probíhal 22. – 23. ledna 2021.

www.robothon.cz

Zajímáš se o umělou inteligenci nebo VR a AR? Věnuješ fakenews, průmyslové robotizaci či zákaznické péči? Máš nápad, jak roboti mohou proniknout do kreativních oborů? Tak tahle akce je přesně pro tebe!

Univerzita Karlova je oficiálním partnerem akce.

International Hackathon – Warsaw University

Inkubátor Varšavské univerzity organizoval mezinárodní hackathon, zaměřený na zlepšování vzdělávání.

Akce je určená pouze pro studenty a proběhla online ve dnech 14. – 17. ledna 2021.

Univerzita Karlova je oficiálním partnerem akce.